БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Државна поддршка од 120 милиони евра за грчката авиокомпанија „Ејџиан ерлајнс“

Грчката Влада со 120 милиони евра, финансиски ќе ја поддржи авиокомпанијата „Ејџиан ерлајнс“, како дел од планот „за праведна поделба на товарот меѓу државата и приватните акционери“, соопшти денеска портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close