0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОстанатоСторија

Државен првак по само три месеци активно работи со бокс

Енес Палазоски ( 26) од Кичево ќе биде запаметен како еден од ретките случаи во спортот, кој по само три месеци активна работа во боксот стана и државен првак. Тој и во полуфиналето и финалето ги победи своите противници со технички нокаут.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close