Дописници МКДКултураКултура.Портал

„Дружината на Лајко Сезнајко“ продолжува со учество на театарски детски фестивали

Детската претстава „Дружината на Лајко Сезнајко“ вчера гостуваше на Тетарскиот фестивал за деца и младинци „Малиот принц“, кој се одржува во Штип.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close