ЕвропаЕвропа.Портал

Дронови во Шкотска превезуваат тестови за Ковид-19

Во Шкотска, во областа Аргила и островот Бјут, првпат во Велика Британија се користат дронови за пренесување примероци и тестови на Ковид-19 и друг медицински материјал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close