Дописници МКДОпштински вести

„Дрекслмајер“ донираше триста компјутери за училишта од пет општини

„Дрекслмајер“ донираше триста компјутери за училиштата од Кавадарци, Неготино, Демир Капија, Велес и Градско, иформираа денеска од германската фабрика во Кавадарци, која е најголем работодавец во државата.

Back to top button
Close
Close