0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

„Дрекселмајер“ отвора нова производствена линија во Кавадарци и нов погон во Куманово

Договор за државна помош од 16 милиони евра денеска потпиша Владата со германската компанија „Дрекселмајер“ со кој е предвидено изградба на нова производствена линија во објектот на компанијата во Кавадарци, како и изградба на производствен погон во Куманово во кој ќе се вработат 1.000 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close