0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Драстично намален бројот на заразени од Ковид-19, од 1 јуни веројатно намалување на рестрикциите

Според последните податоци во моментов се активни 1197 случаи на заболени од Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега во земјава од Ковид-19 се заразија 155269 лица,  оздравеа 148664, а починаа 5.408, што укажува на драстичен пад на бројките, како и добра основа за најавеното олабавување на мерките за заштита од Ковид-19, од страна на надлежните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close