ЕвропаЕвропа.Портал

Драстичен пад на индустриското производство во Италија во септември

Индустриското производство во Италија драстично се намали во септември, по скокот забележан претходниот месец, покажаа денеска податоците на статистичкиот завод Истат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close