0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Драмонд потпиша за Лејкерс

Центарот Андре Драмонд потпиша договор со Лејкерс, соопшти прес-службата на клубот од Лос Анџелес.

Лос Анџелес, 29 март 2021 (МИА) – Центарот Андре Драмонд потпиша договор со Лејкерс, соопшти прес-службата на клубот од Лос Анџелес.

Беше објавено дека Лејкерс ќе му понудат на играчот минимална зделка со ветерани.

– За еден кошаркар, платата што ќе ја добие во клубот не е важна, бидејќи тој ќе добие место во почетниот состав и ќе може да се бори за шампионската титулата во НБА-лигата, објавија актуелните прваци во најсилната кошаркарска лига на светот.

Дваесет и седумгодишниот Американец играше за Кливленд кавалирс од 2020 година. Претходно, центарот од 2012 година беше член на Детроит пистонс. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close