0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Драги денеска доби поддршка од две партии, следната недела е можна новата италијанска Влада

Кандидатот за италијански премиер, Марио Драги, денеска ја доби општата поддршка од две клучни партии за уште следната недела да може да ја формира новата влада, која ќе треба да реши како да се потрошат 200 милијарди евра помош од Европската унија за да се почне со обнова на ослабената економија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close