СветСвет.Слајдер

ДР Конго: 33 лица загинаа во судар на автобус и камион цистерна

Триесет и три лица загинаа во страотниот судир помеѓу цистерна со гориво и преполн автобус во Демократска Република Конго викендов, соопшти денеска полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close