БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

ДПС нема да го поддржи Румен Радев за втор претседателски мандат

Парламентарната партија Движење за права и слободи нема да го поддржи Румен Радев на претстојните претседателски избори во Бугарија, изјави пратеникот од партијата Јордан Цонев во емисијата „Панорама“ на Бугарската национална телевизија.

Back to top button
Close
Close