Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

ДПС ќе побара оценка на уставноста на Законот за вероисповест

Демокаратската партија на социјалистите на Црна Гора (ДПС) на Мило Ѓукановиќ денеска најави дека ќе поднесе барање до Уставниот суд да ја оцени уставноста на сет закони, меѓу кои и измените во Законот за слобода на вероисповест

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close