Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

ДПИ изрече прекршочни платни налози за компанијата „Евротим ГДС“ ДООЕЛ – Кичево за несоодветниот „мазут“ во складот во Ресен

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) спроведе постапка на порамнување и издавање на прекршочни платни налози во износ од 10.000 евра за правното лице „Евротим ГДС“ ДООЕЛ - Кичево и 3.000 евра за одговорното лице.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close