Политички партии

ДПА го избра Дритон Ибиши за претседател на тетовскиот огранок

Демократската партија на Албанците (ДПА) вечерва во Тетово на седница на Собранието го Дритон Ибиши за нов претседател за огранокот во Тетово. Ибиши досега беше и портпарол на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close