Svet.SlajderБалкан

Доживотен затвор за учество во неуспешниот воен удар во Турција

Судот во Анкара осуди на доживотен затвор четири поранешни припадници на претседателската гарда поради учество во неуспешниот воен удар во 2016 година против претседателот Реџеп Тајип Ердоган, јави турската новинска агенција Анадолија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close