ЕвропаЕвропа.Портал

Доживотен затвор за медицински техничар кој убил десетици луѓе

Поранешен медицински техничар, кој призна дека убил десетици пациенти, прогласен е за виновен во Германија за убиство на 85 луѓе и осуден е на доживотен затвор. Судијата ги прогласи злосторствата за „несфатливи“, пишува Њујорк тајмс“.

Back to top button
Close
Close