0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Дожд и ветер до крајот на денов

Времето денеска ќе биде облачно и со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Back to top button
Close
Close