0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Досега во САД вакцинирани над 39 милиони лица

ЦДЦ наведуваат дека досега се дадени точно 39.037.964 од дистрибуираните 59,3 милиони дози на вакцини во земјата, или околу 66 проценти од луѓето кои требаше да бидат опфатени со првиот бран на вакцинацијата во САД, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close