0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Допрва ќе се одлучува кој ќе продолжи да работи во недела, коморите порачуваат да не се брза со решението

Во надлежност на Министерството за економија се секторот за трговија, угостителството, туристичката дејност и занаетчиството. Треба прво да разговараме со бизнис заедницата и стопанските комори. Откако тие ќе ги дадат своите мислења и предлози, ќе донесеме соодветно решение, рече денеска министерот за економија, Крешник Бектеши, одговорајќи на новинарско прашање кои сектори нема да работат во недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close