0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Дополнувањето на собранискиот Деловник в понеделник на седница на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања

Претседателот на Комисијата за деловнички и мандатно - имунитетни прашања Панчо Минов за в понеделник закажа седница на која треба да се разгледуваат евентуалните пристигнати амандмани за дополнувањето на Деловникот за работа на законодавниот дом, што се носи по скратена постапка, а со којшто ќе се овозможи онлајн изјаснување на пратеници со Ковид-19 и во изолација.    

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close