0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Дополнителни 400 денари за предадено јагне во кланични капацитети и 1.500 денари за задржано женско јагне

Владата донесе Одлука со која ќе се исплаќаат дополнителни 400 денари за предадено и заклано јагне во кланични капацитети. Со мерката, како што соопшти Министерството за земјоделство (МЗШВ), се опфатени 3600 земјоделски сточарски стопанства кои имаат предадено во кланични капацитети околу 190.000 јагниња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close