Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Дополнителни 37 милиони евра од СБ во Проектот за поврзанот преку локални патишта

Светската банка одобри дополнителни 37 милиони евра на средствата прераспределени од Проектот за поврзаност преку локални патишта во мај 2020 година за надминување на Коцвид-19 пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close