КултураКултура.Портал

„Допирот“ – втор меѓународен проект на Националната галерија

Националната галерија, во партнерство со Британскиот совет и агенцијата „Лукс“ го најавуваат интернационалниот проект под наслов „Допирот“, дел од „Ние сме тума: Идни екологии“. Овој е втор меѓународен проект на Националната галерија на уметничката сцена за 2021 година, куриран од Ана Франговска. Изложбата ќе се отвори на 15 септември во Мултимедијалниот центар Мала станица, а истата ќе биде придружена со голем број активности кои ќе се одвиваат преку цела година, како: панел дискусии, работилници, конференции итн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close