0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Донован Мичел го продолжи договорот со Јута

Кошаркарот на Јута, Донован Мичел се согласи со клубот да потпише максимално продолжување на договорот. Новата соработка ќе трае 5 години и ќе чини 195 милиони долари, објави „USA Today Sports“.

Солт Лејк Сити, 23 ноември 2020 (МИА) – Кошаркарот на Јута, Донован Мичел се согласи со клубот да потпише максимално продолжување на договорот. Новата соработка ќе трае 5 години и ќе чини 195 милиони долари, објави „USA Today Sports“.

Мичел беше избран како 13 пик во драфтот за 2017 година.

Минатата сезона, 24-годишниот дефанзивец одигра 69 натпревари за „џезерите“, со просек од 24 поени, 4,4 скока и 4,3 асистенции.

За прв пар беше дел од Ол-стар натпреварот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close