0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Дониран училиштен материјал за учениците со посебни потреби во ОУ „Малина Попиванова“ во Кочани

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, стручни служби од Општина Кочани го посетија Основното училиште „Малина Попиванова“, при што донираа училиштен материјал и дидактичка опрема за учениците со посебни потреби кои следат настава во специјалните паралелки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close