Општински вестиСкопје

Донесена одлука за меѓуопштинска соработка меѓу Град Скопје и скопските општини за заловување кучиња

Советот на Град Скопје на денешната 61-ва седница со 28 гласа „за“, 14 воздржани и еден против ја донесе Одлуката за воспоставување меѓуопштинска соработка меѓу Град Скопје и општините во Скопје за заловување на кучиња на подрачјето на главниот град. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close