0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Дончиќ: Проигрувањето беше добра одлука

Словенечката кошаркарска суперѕвезда Лука Дончиќ по денешниот тесен пораз со 89:90 од Франција во олимпиското полуфинале во Токио се соочи со прашањето зошто не ја презеде одговорноста во последниот напад од натпреварот, туку одлучи да му ја додаде топката на соиграчот Клемен Препелиќ, кој беше блокиран од Николас Батум

Back to top button
Close
Close