0_Спорт.ПорталКошарка

Дончиќ по поразот од Хјустон: Нашиот тим имаше ужасен натпревар

Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ беше разочаран по средбата со Хјустон одиграна ноќеска.

Хјустон, 8 април 2021 (МИА) – Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ беше разочаран по средбата со Хјустон одиграна ноќеска.

Далас загуби со 102:93.

– Секој има лоши вечери, нели? Па, нашиот тим одигра ужасен натпревар вечерва. Мора брзо да заборавиме на оваа средба и да продолжиме понатаму, рече Словенецот.

Тој натпреварот го заврши со 23 поени, меѓутоа со слаба реализација (9 од 26 од поле). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close