0_Спорт.ПорталКошарка

Дончиќ по ОИ потпишува нов петгодишен договор со Далас

Словенецот Лука Дончиќ по завршување на Олимписките игри (ОИ) во Токио се очекува да потпише со НБА екипата на Далас продолжување на договорот за уште пет години за што ќе добие 202 милиони долари, јавија вечерва американските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close