0_Македонија.ПорталОпштество

Донација за СОС Детско село од „Арс Ламина“ и Зоран Спасов-Ѕоф

„СОС Детско село“ доби донација од 350 илјади денари од издавачката куќа „Арс Ламина“ и авторот Зоран Спасов - Ѕоф. Средствата се собрани преку кампањата „Донирај и добиј книга“, спроведена во ноември лани која ја иницираа Ѕоф, автор на романот „Тито, мојот претпоследен херој“  и издавачката куќа, со цел вкупните средства од продажбата на првиот тираж (од 1000 примероци), вклучително и средствата од авторските права да ги донираат за потребите на децата, младите и семејствата во ризик, поддржани од „СОС Детско село“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close