0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата. 

Скопје, 22 мај 2020 (МИА) – На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

На примопредавањето најавено е присуство на премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за здравство Венко Филипче. бак/са/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close