0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Донација од Чешка за поддршка во борбата против КОВИД-19

Донацијата што Чешката Република преку Механизмот за цивилна заштита на ЕУ ја обезбеди за Република Северна Македонија, како поддршка во борбата против КОВИД-19, денеска ќе биде презентирана пред магацинот на Дирекцијата за заштита и спасување. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close