Општество

Донација на медицинска опрема од Австрија преку УНДП

Австрискиот амбасадор Георг Вуцас и постојаната претставничка на УНДП Нарине Сахакјан, денеска се сретнаа со министерот за здравство Венко Филипче за да разговараат за тековната состојба со Ковид-19 во земјата и можностите за понатамошна поддршка од Република Австрија и УНДП во справување со вториот бран на пандемијата, информираат од УНДП.

Back to top button
Close
Close