0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Доминација на домашните екипи во НБА лигата на првите четири натпревари во новата година

Победи на сите четири натпревари во НБА лигата одиграни ноќеска, забележаа екипите кои беа домаќини. Најнеизвесно беше во Сан Антонио каде дуелот беше решен по дополнителни минути.

Сан Антонио, 1 јануари 2020 (МИА) – Победи на сите четири натпревари во НБА лигата одиграни ноќеска, забележаа екипите кои беа домаќини. Најнеизвесно беше во Сан Антонио каде дуелот беше решен по дополнителни минути.

Постигнати резултати:
Хјустон – Денвер 130:104
Сан Антонио – Голден Стејт 117:113 (по продолжение)
Торонто – Кливленд 117:97
Оклахома Сити – Далас 106:101.

Лос Анџелес лејкерс се лидери во поредокот на Западната конференција со биланс 26 победи и седум порази, додека на Исток води Милвоки со скор 30-5. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close