0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Доминација на домаќините на попладневите средби во Серија А

Дванаесетте бода на четирите натпревари одиграни попладнево во Италијанското фудбалско првенство останаа кај домаќините. Сампдорија и Удинезе беа убедливи, Фиорентина и Торино со само еден гол стигнаа до победите.

Рим, 12 јануари 2020 (МИА) – Дванаесетте бода на четирите натпревари одиграни попладнево во Италијанското фудбалско првенство останаа кај домаќините. Сампдорија и Удинезе беа убедливи, Фиорентина и Торино со само еден гол стигнаа до победите.

Резултати:
Удинезе – Сасуоло 3:0
Фиорентина – СПАЛ 1:0
Сампдорија – Бреша 5:1
Торино – Болоња 1:0.

Вечерва играат:
Верона – Џенова и
Рома – Јувентус.
Лидер на табелата е Интер со 46 бода, Јувентус има 45, Лацио е трет со 42, Рома и Аталанта собраа по 35,… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close