СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Домашен притвор за претседателската кандидатка во Никарагва, Кристијана Шаморо

Судот во главниот град Манагва, исто така, го одобри барањето на Јавното обвинителство со кое на Шаморо и се забранува да извршува јавни функции и да ја напушта земјата, јавија локалните медиуми, повикувајќи се на соопштение од судот, додава германската агенција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close