0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Должни сме да обезбедиме матура, бојкотот неоправдан и на штета на матурантите, велат од МОН

Министерството за образование и наука (МОН) денеска соопшти дека заедно со Владата се должни и ќе ја спроведат матурата за да обезбедат можности за сите над 14.000 учениците кои ја пријавија да ја полагаат и да продолжат да учат и да се запишат на факултет. Според Министерството, бојкотирање на оваа суштинска должност и одговорност е неприфатлива.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close