Svet.SlajderСветСвет.Портал

Докторка загина во експлозија на бомба во Авганистан

Локалните власти во источниот авганистански град Џалалабад потврдија дека една лекарка е убиен во денешната експлозија на бомба поставена на пат, само неколку дена откако тројца новинари беа убиени во истиот град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close