0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоОпштество

Докторите порачуваат: Неуморно се бориме за здравјето и животот на сите пациенти

Во денешното видео обраќање, докторите Милена Стевановиќ, Дејан Докиќ, Калина Гривчева-Старделова, Илир Демири, Ирена Рамбабова Бушљетиќ, Димитар Каркински и медицинскиот техничар Сабри Азири порачуваат да бидеме нивна поддршка. Тие апелираат да ги почитуваме мерките за да може да им помогнеме и на нив, кои изминативе девет месеци се во првите борбени редови.

Back to top button
Close
Close