0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Доктор Караџовски позитивен на коронавирусот

Доктор Жарко Караџовски, претседател на Комисијата за заразни болести, е позитивен на Ковид-19. Информацијата попладнево ја објави Министерството за здравство. Оттаму информираат дека Караџовски се чувствува добро и оти останува во домашна изолација. Во изолација е и неговата сопруга.

Back to top button
Close
Close