СветСвет.Портал

Доказите против Нетанјаху ќе се објават по изборите

Израелскиот јавен обвинител Авичаи Манделблит изјави дека доказите против премиерот Бенјамин Нетанјаху за корупција ќе ги претстави дури по парламентарните избори, кои ќе се одржат на 9 април.

Back to top button
Close
Close