0_Македонија.ПорталПолитика

Договорот за предвремени избори се случил за помалку од еден час, клучна Пржинската Влада во полно траење од 100 дена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави шефот на државата вечерва во интервјуто во Топ Тема на телевизија Телма, клучната дебата се водела околу потребата да се обезбеди Пржинска влада во полно траење од 100 дена.

Back to top button
Close
Close