0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Договорени заедничките активности на Тетовскиот универзитет и ТИКА во 2021 година

Универзитетот во Тетово и Турската агенција за меѓународна соработка и развој (ТИКА) за Македонија ќе соработуваат во насока на подобрување на условите за работа и развој на научните истражувања.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close