0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Договор меѓу Северна Македонија и Грција за заштита на разменетите класифицирани информации

Владите на Северна Македонија и Грција потпишаа Договор за заемна заштита на разменетите класифицирани информации.  Во име на двете влади, Договорот во Скопје го потпишаа директорите на надлежните национални безбедносни органи за заштита на класифицирани информации - Стојан Славески и генерал мајор Ангелос Худелудис. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close