Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

В година можен економски раст над четири отсто, сметаат власта и стопанството

Власта и стопанството се на заеднички став - да нема предвремени парламентарни избори. Согласни се и во оцената дека економскиот раст наредната година може да ги надмине предвидените проекции од 3,2 отсто и да изнесува повеќе од четири проценти како во некои други земји од регионот.

Back to top button
Close
Close