Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Додик: Усвоениот документ не прејудицира членство на БиХ во НАТО

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека никаков документ што прејудицира членство во НАТО не е усвоен на денешната седница на Претседателството на БиХ, туку само Програма за реформи во БиХ. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close