БалканБалкан.Портал

Додик: Цинична пресуда за Радован Караџиќ

Претседавачот со Претседателството на БиХ Милорад Додик денеска изјави дека пресудата за првиот претседател на Република Српска Радован Караџиќ е прилично арогантна и цинична и е дел од порамнување на сметките меѓу претходните пресуди на Хашкиот трибунал.

Back to top button
Close
Close