Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Доделување награди од третиот конкурс за стрип „ЛИФТ“

Издавачката куќа „Темплум“ денеска во кафе-книжарницата „Буква“ ќе ги додели наградите од Третиот годишен конкурс за стрип „ЛИФТ“ за 2020 година, а ќе ја промовира и книгата ЛИФТ #3 во која се собрани сите пристигнати дела на конкурсот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close