0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Доделување на договорите за третата група општини за инфраструктурни проекти од ТАВ-програмата

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ТАВ Македонија Метин Батак, денеска во Скопје ќе ги доделат договорите за третата група општини за реализација на инфраструктурните проекти во 32 општини од ТАВ-програмата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close